biuro@bbs-nierdzewne.pl | tel.: 790 850 058 lub 790 850 054

Thursday, 28 January 2016 07:23

Bramy

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 

bramy Rumia Wejherowo Reda

Czego można oczekiwać od bram?

Wybór odpowiedniego ogrodzenia wraz z bramą to dosyć wymagająca decyzja. Oglądając dostępne bramy na rynku oraz w danych firmach możemy zauważyć, że najczęściej wyróżnia się bramy przesuwne samonośne lub szynowe, dwuskrzydłowe oraz wjazdowe z automatyką. Każda z nich ma określoną wytrzymałość oraz odporność dostosowaną do różnych warunków pogodowych. Wybierając w/w bramy, warto pomyśleć o wpływie mrozu oraz śniegu na działanie sprzętu, ponieważ może to stanowić przeszkodę.

Bramy są jednym z bardziej widocznych elementów posesji, więc warto nie tylko zwrócić uwagę na wartości techniczne, ale także na ich wygląd. Dostępne jest wiele różnych modeli, których stylistyka będzie pasowała do całościowego designu projektu. Dzięki zaawansowanym możliwościom produkcyjnym każdy klient może spodziewać się realizacji nawet najbardziej wymagających wizji. Co ważniejsze bramy takich typów sprawdzą się nie tylko w przypadku posesji prywatnych, lecz także w obiektach użyteczności publicznej lub placach innego typu.

 

bramy Wejherowo

Bramy przesuwne

Standardowe bramy przesuwne opierają się na zastosowaniu specjalnych prowadnic przytwierdzonych do podłoża, przez co pełnią funkcję nośną. Cała konstrukcja jest samonośna, czyli skrzydła bramy poruszają się na niewielkiej wysokości od podłoża. Co za tym idzie, wymaga to odpowiednio przystosowanego gruntu oraz płynności rolek jeżdżących w dolnej części skrzydła. W przypadku trudnych warunków pogodowych czasami występują problemy z funkcjonowaniem tego mechanizmu.
Najczęściej bramy tego typu wykonane są z gotowych profili, jak i niebanalnych połączeń stali oraz drewna. Dodatkiem są zgrabne i pasujące do całej formy uzupełnienia, choćby takie jak uchwyty bramy. Takie kombinacje skutecznie umożliwiają dopasowanie się do różnorakich wymagań klientów, od nowoczesnego designu budynki i posesji aż do klasycznych klimatów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się takie produkty w przypadku nowoczesnych projektów, którym zależy na minimalizmie oraz prostocie. Właściwości produktu, takie jak wysoka wytrzymałość oraz zabezpieczenie przed działaniem korozji osiąga się różnymi metodami. Głównie stosowane jest cynkowanie, malowanie proszkowe lub łączne malowanie farbą podkładową i nawierzchniową.

 

bramy Rumia Wejherowo Reda 2

Bramy dwuskrzydłowe

Bramy dwuskrzydłowe to bardzo proste, a zarazem elegancko klasyczne rozwiązanie, idealnie nada się w takim miejscu, gdzie szerokość posesji jest zbyt mała, aby zastosować bramę przesuwną. Z racji swojej prostej konstrukcji jest bardzo łatwa w użytkowaniu oraz nie ma problemów z jej stabilnością. Definitywną korzyścią jest również dużo niższy koszt takiej bramy w porównaniu do przesuwnych lub automatycznych bram.

Stabilna konstrukcja osiągnięta jest dzięki zamontowaniu obu skrzydeł bramy do słupków o określonym profilu, np. słupek profil 80x80x30 mm. Słupki zwykle umieszczone są w gruncie poprzez zalanie ich betonem. Skrzydła poruszają się płynnie na zawiasach, które znajdziemy w osiach bramy. Wypełnienie bramy jest kwestią bardzo dowolną, a na szczególną uwagę zasługują nowoczesne produkty, które wprowadzają efekt designu z wysokiej półki. Wszystkie elementy bramy, od ogólnej konstrukcji aż po poszczególne drobiazgi są produkowane z perfekcyjną starannością. Dla firmy liczy się klient i jego zadowolenie, więc każdy produkt pochodzi z materiałów o bardzo wysokiej wytrzymałości gwarantującej niezawodność przez wiele lat. Aby uniknąć ryzyka korozji stosuje się różnego typu zabezpieczenia. Standardowo może być to zabezpieczenie cynkiem, malowanie proszkowe lub podwójne malowanie farbą podkładową oraz nawierzchniową.

 

bramy przemysłowe Rumia Wejherowo Reda

Bramy wjazdowe z dodatkową automatyką

Dodatkowa automatyka do bram wprowadza dla użytkownika niesamowitą wygodę, pozwala podwyższyć swój komfort poprzez sterowanie bramą za pomocą pilota. Takie zdalne sterowanie bywa szczególnie cenione, gdy występują trudne warunki pogodowe, a ręczne otwieranie bramy jednak zajmuję znaczną chwilę. Wprowadzenie automatyki możliwe jest nie tylko w przypadku bram przesuwnych samonośnych, lecz także przy bramach dwuskrzydłowych.

Ważnym elementem są drobiazgi, które decydują o prawidłowym funkcjonowaniu konstrukcji. Przykładem są wysokiej jakości wózki najczęściej sprzedawane w formie pakietów, np. Pakiet wózków 70 PLUS, które można znaleźć w ofercie sklepu.

Read 3850 times Last modified on Thursday, 20 May 2021 12:33
More in this category: « Schody Furtki »

Kontakt

BBS-NIERDZEWNE DAMIAN STRĄGOWSKI
UL. KLONOWA 8
84-207 ŁĘŻYCE
NIP 588-213-67-66

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel. 790 850 058

tel. 790 850 054

Mapa dojazdu

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Top