biuro@bbs-nierdzewne.pl | tel.: 790 850 058 lub 790 850 054

Wednesday, 12 December 2018 14:03

Bramy garażowe

Written by 
Rate this item
(0 votes)


bramy garażowe - Gdańsk Gdynia Sopot Rumia Wejherowo Reda

W naszej ofercie bramy garażowe firmy Wiśniowski:

  • bramy garażowe segmentowe
  • bramy garażowe roletowe
  • bramy garażowe uchylne
  • bramy garażowe rozwierne


Dlaczego wybór odpowiedniej bramy garażowej jest aż tak ważny?

Rynek bram ma dzisiaj odpowiedź na potrzeby wszelkich grup konsumentów. Właścicielowi posesji z dużym, zadbanym ogrodem wygodę i bezpieczeństwo zapewni brama, którą szybko i swobodnie się otwiera, idąc po narzędzia, z kolei posiadaczowi ciasnego garażu i krótkiego podjazdu miejsca i kłopotów zaoszczędzi brama otwierana pionowo, do góry. Jeśli zaś któreś z nich spędza w swoim garażu ponadprzeciętnie dużą ilość czasu, z pewnością doceni właściwości termoizolacyjne bramy oraz obecność szyb wpuszczających do pomieszczenia naturalne światło. Jak się okazuje, wybór odpowiedniej bramy garażowej przekłada się na wygodę w znacznie większym stopniu, niż mogłoby się wydawać.

 

 

bramy garażowe - Wejherowo Reda Rumia

Bramy garażowe segmentowe

Bramy garażowe segmentowe to jeden z dwóch typów bram, obok roletowej, otwieranych pionowo do góry, co sprawia, że nie zajmuje ona przestrzeni na zewnątrz. Ten typ sprawdza się doskonale przede wszystkim w przypadku krótkich podjazdów (albo całkowitego jego braku), gdzie korzystanie z bram otwieranych w sposób standardowy nastręcza dużych trudności i wiąże się z ryzykiem uszkodzenia pojazdu. Unikalną zaletą bramy segmentowej jest jej wysoka termoizolacyjność. Współczynnik przewodnictwa temperatury wybranych modeli jest porównywalny z wartością cechującą dobre okna, a więc ok. 0,8 U. To w połączeniu z bogatym wzornictwem czyni bramę segmentową najpopularniejszym wyborem.

 

 

 

 

 

 

bramy garażowe Wiśniowski - Gdańsk Gdynia Sopot

Bramy garażowe roletowe

Druga z bram otwieranych pionowo do góry – roletowa, ze względu na fakt, iż nawija się na rolkę pod sufitem, oszczędza wewnątrz pomieszczenia więcej miejsca, niż brama segmentowa, co może być ważnym kryterium wyboru w przypadku niedużych, ciasnych garaży.

Ze względu na podobny mechanizm działania w stosunku do bramy segmentowej, również kwestie bezpieczeństwa wyglądają podobnie. W trosce o zdrowie użytkownika powszechne jest projektowanie segmentów w sposób uniemożliwiający przytrzaśnięcie przez nie palców w miejscach ich łączenia. Również w wypadku awarii jednego z elementów nie musimy obawiać się o niebezpieczny upadek bramy; wciąż bowiem pozostaje cała gama innych części, trzymająca bezpiecznie całość w górze. Nowsze modele posiadają z kolei dodatkowe czujniki, zatrzymujące i cofające bramę, gdy ta podczas zamykania trafi na przeszkodę.

 

bramy garażowe - Gdynia Sopot

Bramy garażowe uchylne

Domenę tego typu stanowi prostota obsługi. Brama uchylna jest bramą jednoelementową, szybko i wygodnie się ją otwiera i zamyka. Zajmuje względnie mało miejsca, otwiera się ona bowiem do góry, a przy tym cena bram tego typu jest bardzo przystępna. Zachowane standardy bezpieczeństwa pozwalają na korzystanie z bram uchylnych bez obaw o przytrzaśnięcie palców, z kolei obecność odpowiednich rygli skutecznie zniechęci potencjalnych złodziei. Warto nadmienić, iż bramy tego typu oferują możliwość zamontowania drzwi, co jest istotne np. jeśli garaż pełni zarazem funkcję składzika.

 

bramy

Bramy garażowe rozwierne

Klasyk wśród bram. W połączeniu z nowymi rozwiązaniami technologicznymi otrzymujemy solidną, nieawaryjną konstrukcję o największych możliwościach personalizacji walorów zarówno estetycznych, jak i użytkowych, spośród wszystkich dostępnych typów. Różnej wielkości skrzydła, dowolność wymiarów, mnogość dostępnych materiałów, zerowe wykorzystanie przestrzeni wewnątrz budynku, walory termoizolacyjne, możliwość zaimplementowania przeszkleń, ograniczniki i hamulce zapobiegające nadmiernemu otwarciu lub trzaśnięciu bramą, wraz z ryglami antywłamaniowymi czynią ten wybór niemalże doskonałym.

 

Drzwi garażowe

Istnieje możliwość zamówienia odrębnego wejścia do garażu poprzez drzwi garażowe.

 

Bramy garażowe - Wejherowo Reda Rumia Sopot Gdynia Gdańsk

Read 3642 times Last modified on Thursday, 20 May 2021 12:39

Kontakt

BBS-NIERDZEWNE DAMIAN STRĄGOWSKI
UL. KLONOWA 8
84-207 ŁĘŻYCE
NIP 588-213-67-66

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel. 790 850 058

tel. 790 850 054

Mapa dojazdu

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Top