biuro@bbs-nierdzewne.pl | tel.: 790 850 058 lub 790 850 054

Thursday, 28 January 2016 07:23

Balustrady

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 

Co znajdziemy w ofercie balustrad?

balustrady - Gdańsk Gdynia Sopot Rumia Wejherowo Reda

Spośród wielu firm funkcjonujących na rynku niektóre z nich wyróżniają się profesjonalną realizacją swoich balustrad. Do sukcesu nie prowadzi tylko doskonała jakość wykorzystanych materiałów, lecz także terminowość i sumienność w stosunku do klienta.

W oferowanych usługach znajdują się balustrady, których rodzaj będzie w stanie dopasować się do każdego budynku lub pomieszczenia. Począwszy od balustrad ze stali nierdzewnej, przez takie z elementami drewna lub szkła hartowanego, aż do wykonanych z czarnej stali. Realizacja każdego typu przebiegają z doskonałą starannością, dzięki czemu balustrady przetrwają wiele lat bez szczególnych uszkodzeń. Ponadto zastosowanie znajdą nie tylko w budynkach mieszkalnych, lecz także obiektach użyteczności publicznej.

 

balustrady nierdzewne - Gdańsk Gdynia Sopot Rumia Wejherowo Reda

Balustrady nierdzewne

Balustrady nierdzewne swoje nierdzewne właściwości zawdzięczają przede wszystkim obecności chromu w zastosowanej stali. W odpowiedniej ilości wpływa on na tworzenie się warstwy ochronnej, która zapobiega powstawaniu uszkodzeń. Elementy cechują się bardzo dobrą żywotnością pod warunkiem, że nie są wystawione na szkodliwe czynniki takie jak dym lub kontakt z solą morską. Odpowiednia produkcja pozwala osiągnąć bardzo dobrą sztywność produktu, która jest pożądana w celu zwiększenia dodatkowego bezpieczeństwa użytkownika.

Oprócz znakomitych właściwości balustrady nierdzewne są również bardzo estetyczne, a odpowiednio wykonane nadają się do budynków o rozmaitym przeznaczeniu. Nowoczesne wyroby potrafią idealnie trafić w oczekiwania klienta co do praktyczności, jak i trwałości produktu. W ofercie prócz balustrad całościowo nierdzewnych znajdą się także takie z dodatkiem elementów drewnianych. Głównie wykorzystuje się do tego buk, dąb lub jesion. Takie wstawki podkreślają charakter całego budynku, a przy tym nie wpływają w żaden sposób negatywnie na trwałość.

 

balustrady nierdzewne - Gdańsk Gdynia Sopot

Balustrady z czarnej stali

Balustrady z czarnej stali zwykle wykonywany jest z elementów, które następnie są wkomponowane w balustradę. Taki zabieg daje nieograniczone pole do popisu możliwości wizualnych oraz wykonawczych. Dzięki temu producent jest w stanie trafić w gust nawet najbardziej wymagającego klienta. Tak porządną wytrzymałość i zabezpieczenie przed korozją materiały posiadają poprzez zastosowanie cynkowania w przypadku balustrad zewnętrznych oraz malowania proszkowego przy balustradach w domu. W niektórych przypadkach stosuje się również łączone malowanie farbą nawierzchniową oraz podkładową. Takie zabiegi idealnie uzupełniają i tak już zaawansowane właściwości.

 

balustrady Rumia Wejherowo Reda

Balustrady szklane

W przypadku szklanych balustrad można wyróżnić dwa poszczególne sposoby realizacji projektu. Pierwszym z nich są balustrady samonośne, czyli nieposiadające punktów wspierających – metalowych słupków. Mocuje się je punktowo przeważnie do boku schodów lub stropu. Drugim wyjściem jest skorzystanie z połączenia ze stalą nierdzewną, jak i również ze stalą malowaną proszkowo.

Pierwszym najczęściej stosowanym typem jest szkło laminowane (VSG). Składa się z dwóch tafli sklejonych folią PVB, na której pozostają odłamki szkła w razie jego uszkodzenia. Dzięki temu jest to bardzo bezpieczne i praktyczne rozwiązanie.

balustrady - Wejherowo Reda Rumia

Elementy szklane wykonywane są również ze szkła hartowanego (ESG). Ma ono podwyższoną dosyć wytrzymałość mechaniczną w porównaniu do zwykłego szkła. Dzięki temu w przypadku wystarczająco mocnego uderzenia aby je uszkodzić rozbija się na nieostre kawałki.

Balustrady szklane pozwalają uzyskać efekt jasnego i nowoczesnego wnętrza, z jednoczesnym wysokim standardem wytrzymałości oraz bezpieczeństwa. Dla dodatkowego komfortu użytkowania można dołączyć poręcze aluminiowe, ze stali nierdzewnej lub drewna, które ułatwiają stabilny chwyt na balustradzie. Wśród dostępnych produktów firmy możemy znaleźć niezawodne poręcze aluminiowe AL-elox dla szkła o grubości 22 mm lub pochwyty ze stali nierdzewnej grubości 42,4 mm z delikatną satynową powierzchnią. Odpowiednie detale wprowadzają uzupełnienie stylu wnętrza lub obiektu, którego oczekuje klient. Współczesne wyroby cechują się ogólnie bardzo dużą wytrzymałością na uderzenia, jak i łatwością w czyszczeniu.

Read 8614 times Last modified on Thursday, 20 May 2021 12:34
More in this category: « Ogrodzenia Schody »

Kontakt

BBS-NIERDZEWNE DAMIAN STRĄGOWSKI
UL. KLONOWA 8
84-207 ŁĘŻYCE
NIP 588-213-67-66

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel. 790 850 058

tel. 790 850 054

Mapa dojazdu

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Top