biuro@bbs-nierdzewne.pl | tel.: 790 850 058 lub 790 850 054

Wednesday, 20 January 2016 10:05

Ogrodzenia

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Ogrodzenia Gdańsk Gdynia Sopot Rumia Wejherowo Reda

 

Ogrodzenia Gdańsk Gdynia Sopot Rumia Wejherowo Reda

 

Jakie funkcje może pełnić ogrodzenie?

Może się wydawać, że ogrodzenia pełnią tylko jedną funkcję, a mianowicie oddzielają posesję prywatną od terenu publicznego. Jednak takie podejście okazuje się dosyć staromodne, ponieważ współczesne projekty odgrywają bardzo ważną rolę estetyczną. Znakomicie wykonanie ogrodzenie, w połączeniu z bramą i furtką jest zwieńczeniem nowoczesnych projektów architektonicznych. Dodatkowym plusem użytkowej strony ogrodzenia jest to, że uniemożliwia wścibskie spojrzenia na posesję.

 

Ogrodzenia Gdańsk Gdynia Sopot

Systemy i rodzaje ogrodzeń

Nowoczesne ogrodzenia mają kilka dominujących cech, które nadają im szczególny charakter. Jedną z nich jest uniwersalny minimalizm, wpasowujący się do każdej kategorii estetycznej. Poza tym szczególne jest zastosowanie geometrycznych form oraz monochromatycznej kolorystyki. Takie zabiegi sprawiają, że każde ogrodzenie ma elegancki i wyrafinowany wygląd. Dobre prezentowanie się produktu to oczywiście uzupełnienie, ponieważ najważniejszą podstawową sprawą jest jego standard. Nowoczesne ogrodzenia charakteryzują się materiałami bardzo wysokiej jakości, które okażą się inwestycją na wiele lat. Odpowiednie właściwości zapobiegają uszkodzeniu elementów, a dodatkowe zabezpieczenia chronią przed choćby korozją. W powyższe założenia dobrze wpasowują się ogrodzenia kilku typów.

 

Ogrodzenia Gdańsk

Ogrodzenia betonowe

Ten rodzaj ogrodzenia potrafi zagwarantować solidne oraz porządne ukrycie się przed światem zewnętrznym. Często bywa to celem klienta, w przypadku gdy szczególnie ceni sobie swoją prywatność. O ile ze strony technicznej jest to bardzo porządne rozwiązanie, ponieważ użyte materiały zawsze są bardzo stabilne i wytrzymałe, tak w kwestii estetyki może pojawić się problem. Jednakże nowoczesne możliwości pozwalają uniknąć wizji ciężkiego betonowego ogrodzenia. Dzieje się to za zasługą choćby produktów imitujących inne tworzywa. W taki sposób można uzyskać wygląd naturalnego kamienia, cegły lub stworzyć efekt muru z bloczków. Połączenie imitacji różnych faktur oraz drewnianych elementów sprawia wrażenie wysoko klasowej nowoczesności.

Dowiedz się więcej tutaj: Ogrodzenia betonowe.

 

Ogrodzenia Gdynia

Ogrodzenia metalowe - stalowe i aluminiowe

Ogrodzenia metalowe dzielą się głównie na typy stalowe oraz aluminiowe. Cechuje je bardzo proste wzornictwo oraz lekkie wykonanie. Czasami dodawany jest tylko dyskretny element dekoracyjny, aby podkreślić dany styl produktu.

Ważnym aspektem metalowych ogrodzeń jest to, że można je postawić nawet na trudnym pochyłym terenie. W przypadku nowoczesnych urządzeń można bezproblemowo zamontować np. skrzynkę elektryczną na ogrodzeniu. W przypadku aluminium nie trzeba się martwić o zagrożenie korozją. Ciekawą możliwością jest używanie metalowych elementów jako imitacji drewna, z tą różnicą, że nie wymagają one żadnej konserwacji.

 

Ogrodzenia panelowe

Zdecydowanie dużą zaletą ogrodzeń panelowych jest ich łatwość montażu oraz przystępna cena, która ulega lekkim wahaniom w zależności od wykorzystanego materiału. Taki system pozwala również na dostosowanie dowolnego rozmiaru, jak i wersji kolorystycznej.
Panele można wyróżnić na podstawie zastosowanych tworzyw, a najpopularniejszym jest siatka. Gwarantuje dużą wytrzymałość oraz zabezpieczenie każdego terenu, jednocześnie będąc dosyć lekkim materiałem. Wygląda bardzo schludnie a co ważniejsze, może zostać pomalowana proszkowo na dowolny kolor. Standardowo panele ogrodzeń z siatki wykonane są ze zgrzewanych drutów o średnicy około 5 mm i dodatkowo wzmacniane przegięciami. Tego typu ogrodzenie doskonale nadaje się nie tylko do prywatnych posesji, lecz również obiektów sportowych, przemysłowych, parków lub ogrodów. Dodatkowym zabezpieczeniem w przypadku siatek stalowych jest ocynkowanie, które zapobiega korozji. Pierwotnie taką właściwość mają panele aluminiowe, ponieważ nie korodują.

 

Ogrodzenia Wejherowo Rumia

Jak ważny jest odpowiedni montaż ogrodzenia?

Każdy typ ogrodzenia wymaga odpowiedniego montażu, o który najlepiej, jeśli zatroszczą się specjaliści. Niektóre elementy nadają się do samodzielnego zamontowania, jednak niesie to za sobą ryzyko nieprawidłowego złożenia. System ogrodzeń panelowych zwykle opiera się na zamontowaniu przęsła do słupka za pomocą specjalnych obejm. Stosunkowo szybko i łatwo obchodzi się z panelami siatkowymi. Im bardziej nowoczesne metody i produkty zostaną zastosowane, tym większą ostrożność lepiej jest zachować przy montażu.

 

 

 

Read 4379 times Last modified on Thursday, 20 May 2021 12:35
More in this category: Balustrady »

Kontakt

BBS-NIERDZEWNE DAMIAN STRĄGOWSKI
UL. KLONOWA 8
84-207 ŁĘŻYCE
NIP 588-213-67-66

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel. 790 850 058

tel. 790 850 054

Mapa dojazdu

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Top